Mastercard

Mastercard

Od loňského podzimu nakupujeme na internetu bezpečněji a s kartou Mastercard i pohodlněji. Máte-li kartu Mastercard a váháte ji použít k zaplacení v e-shopu, tak vězte, že se není třeba obávat. Karty Mastercard využívají vyšší formu zabezpečení online nákupů s názvem Mastercard Identity Check. To analyzuje každou online platbu kartou a rozhoduje, zda je platba opravdu vaše. Pokud něco nesedí, vyzve vás, abyste transakci ověřili v aplikaci své banky. Jeden příklad za všechny: Milujete knihy a pravidelně si je objednáváte v oblíbeném online knihkupectví. Během Prima nákupů se rozhodnete udělat radost i mamince a poslat ji nejnovější román od jejího oblíbeného autora. Jelikož byla při nákupu zadána jiná doručovací adresa, Mastercard Identity Check vás tentokrát vyzve k potvrzení, že jste to skutečně vy, kdo nakupuje.

Díky Mastercard Identity Check není třeba pro potvrzení platby komplikovaně přepisovat SMS kódy. Potvrdit platbu lze jednoduše otiskem prstu, naskenováním obličeje, případně zadáním jednorázového kódu. Technologie analyzuje všechny platby kartou a umožňuje ověření uživatele i bez jeho aktivní účasti. A navíc funguje napříč všemi zařízeními, tedy pro počítač, tablet i mobilní telefon. Jak na to? Stačí si stáhnout mobilní aplikaci vaší banky, zkontrolovat nastavení zabezpečení v mobilním bankovnictví a i vy budete moci platit rychle, pohodlně a hlavně bezpečně. Podle posledních statistik platí v obchodech výhradně kartou už pětina Čechů, 40 procent z nich ji používá při platbách na internetu.

Vyšší úroveň zabezpečení vyžaduje nová evropská legislativa, která na podzim 2019 vstoupila v platnost. Jejím úkolem je zvýšit bezpečnost internetových plateb a působit preventivně vůči podvodům na internetu. Dosud se k potvrzování plateb používaly SMS kódy, tato doba však bude brzy minulostí. Na změnu buďte připraveni i vy. Zkontrolujte svou aplikaci mobilního bankovnictví, její aktuálnost i nastavení bezpečnosti.

Více informací na www.mastercard.cz

-PR článek-

Top nabídka

reklama